DİJİTAL SİSTEMLER


Okulumuzda sunduğumuz eğitimde basılı yayınların yanı sıra teknolojinin sunduğu imkanlardan faydalanarak dijital üyelikler, mobil uygulamalar, karekod ve uzaktan eğitim portallarını kullanıyoruz. Geleneksel eğitim süreçleri devam ederken, tüm bu eğitim teknolojileri sayesinde öğrencilerimizin çok daha kolay, kalıcı ve eğlenerek öğrenmesini amaçlıyoruz. Ayrıca öğrenmeyi sadece okulda değil, okul dışında serviste, evde, seyahatte de gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.

MORPA KAMPÜS


Morpa Kampüs, ilkokul ve ortaokul öğrencileri ve öğretmenlerine derslerde destek olmak için hazırlanmış, MEB müfredatına uygun, binlerce içeriğin (konu anlatımları, çalışmalar, testler, videolar, belgeseller, ödev yaprakları, deneyler, kitaplar vb.) ve detaylı raporlamanın yer aldığı bir platformdur.

Bu sistem sayesinde öğretmenler öğrencilerini, veliler çocuklarını, yöneticiler ise okullarındaki tüm öğretmen ve öğrencilerin çalışmalarını takip edebilirler. Öğretmenler sınıflarındaki öğrencilerin gelişimini ayrıntılı raporlarla izleyebilir, öğrencileriyle paylaşımlarda (kaynak, ödev, sınav vs.) bulunabilirler.

Morpa Kampüs ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıf, ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri, sınıf ve branş öğretmenleri, okul yöneticileri ve üye öğrencilerin velileri tarafından kullanılmaktadır.

VOOXE DES UYGULAMASI


Öğrencilere verilen basılı yayınların (Meb Yayınları, Sevinç Yayınları) dijitalleri Vooxe DES mobil uygulamasında yer almaktadır. İçeriğinde, konu anlatımları ve interaktif test ile sınavlar yer almaktadır. Öğretmenlerimiz, sınıflardaki etkileşimli tahtada kurulu olan bu uygulama üzerinden ders işlemektedir.

KAREKOD


Sevinç Yayınları’nın deneme sınavlarında karekodlara yer verilmektedir. Karekodlarda ilgili sorunun çözüm videosu yer almaktadır. Cep telefonunuza veya mobil cihazınıza NeoReader, Tag App vb. Karekod Okuma uygulaması indirip karekodu kameranıza okutabilirsiniz. Videoyu izlemeniz için cihazınızın internet bağlantısı olmalıdır. Deneme sınavında yer alan karekodlar, sınav uygulaması sona erdikten ve ölçme-değerlendirme yapıldıktan sonra yayına sunulmaktadır.

G SUİTE


“Google Okulu” olan okulumuz Google’ın sunduğu imkanlardan kurumsal olarak faydalanmaktadır. Öğrencilerimiz de Kendilerine tanımlanan kurumsal mail hesapları ile G Suite imkanlarından yararlanmaktadırlar. Öğrencilerimize Google Classroom üzerinden ders hazırlığı, konu içerikleri, etkinlik çalışmaları ve ödev paylaşımları yapılmaktadır.

ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ


İlke Okulu olarak internet tabanlı k12net sistemini kullanmaktayız. Velilerimiz, okul işleyişi ile ilgili pek çok bilgiye İlke Okulları Mobil Uygulamasını mobil cihazlarına indirerek ya da bilgisayardan ilke.k12net.com adresinden öğrenci ve veliye özel şifre ile Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yaparak ulaşabileceklerdir.

BİLİŞİM GARAJI


Bilişim Garajı, Gazi Üniversitesi Teknopark’ta kurulu bulunan, 5-16 yaş arası çocuklara ‘kodlama’, ‘üç boyutlu tasarım’, ‘akıllı cihaz tasarımı ve programlama’, ‘web tasarımı’ ve ‘girişimcilik’ alanlarında bilgi ve beceri kazandıran bir online eğitim platformudur.

Hizmete girdiği günden bu yana dünyada hızla değişen ‘okul’, ‘öğrenme’, ‘eğitim’, ‘bilgi’, ‘beceri’, ‘ölçme-değerlendirme’ kavramlarının yeniden tanımlanmasına yönelik ar-ge çalışmalarına yüksek bütçe, enerji ve zaman ayırmaktadır. Eğitim bilimleri, eğitim teknolojileri, mekatronik mühendisliği, matematik, fen bilimleri alanlarında uzman ekibiyle, 16 yaş altı nesillerin kuramsal değil, disiplinler arası uygulamalı bilgi ve beceri kazanması Bilişim Garajı’nın en öncelikli ve önemli hedefidir.

Bilisimgaraji.com online platformuna kendi kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapan öğrenciler ve öğretmenler, 15.000’i aşkın multimedya sayfadan oluşan 69 farklı derse erişebilir. Kodlama, üç boyutlu tasarım, akıllı cihaz tasarımı/kodlama, web tasarımı, girişimcilik alanlarındaki dersler kendi içlerinde giriş, orta ve ileri seviye olarak sınıflandırılmıştır. Böylece, 4 yıl boyunca öğrencilerine bilişimle üretim bilgi ve becerisi ile bu bilgi ve becerilerini matematik ve fen bilimleri dersleri ağırlıklı olmak üzere diğer tüm disiplinlerle harmanlama şansını sunabilmektedir.